Studia dla Laury

Dalej walczymy o marzenia…

Zacznijmy od tych lepszych wieści – Laura najlepszą studentką na roku! 29 maja 2015 r. Laura zdała ostatni i najważniejszy w tej sesji egzamin, podsumowujący Jej cały rok nauki. Wyniki rewelacyjne, wszyscy razem cieszymy się z osiągnięć i sukcesów Laury. Dzięki Wam możemy spełniać Jej marzenia. Niby niewiele – studia. Od października, czyli od przylotu Laury, wiele się wydarzyło. Co chwile jeździmy na różne spotkania do szkół, bibliotek, innych fundacji czy parafii po to, aby mówić jak zdolne jest NASZE dziecko! Dostajemy wiele miłych słów i gestów sympatii bez których nasz zapał już dawno by się wypalił. Jesteśmy Wam za to ogromnie wdzięczni! Pierwszy rok PREMED – kurs przedmedyczny, który kosztował 15 500 zł za nami. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować z całego serca naszemu (anonimowemu) darczyńcy za opłatę jaką uiścił w całości na uniwersytecie! Dziękujemy również Pani Krystynie Król i Jej rodzinie za opiekę nad Laurą, a przede wszystkim stworzenie Jej prawdziwego Domu! Wiemy, że nie zawsze jest łatwo, ale jesteśmy pewni, że za kilka lat Laura wynagrodzi nam swoją pracą i pomocą na rzecz ubogich obywateli Kenii cały trud w pozyskiwanie środków na Jej edukację. Od 1 stycznia do 30 kwietnia 2015 roku udało nam się pozyskać kwotę 15 589,19 zł. Miesięczny koszt utrzymania Laury to koszt ok 1 200 zł w tym 500 zł opłata akademika. Akademik okazał się trafnym pomysłem, ponieważ Laura ma bardzo blisko na uczelnię a także utrzymuje kontakt z rówieśnikami ze studiów i swojej grupy anglojęzycznej. Wszystkie święta, ferie i weekendy Laura spędza z rodziną Pani Krystyny.

Niestety, większość środków, które udało nam się pozyskać została wykorzystana na utrzymanie Laury: koszty wizowe, bilet do Polski, komputer, telefon, książki. Na szkołę zostaje naprawdę niewiele. Kochani tu po raz kolejny apelujemy o pomoc! Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, że Laura miałaby wrócić do Kenii, ponieważ nie uda nam się pozyskać środków na Jej kolejny rok studiów. Razem z wynikami i osiągnięciami Laury otrzymaliśmy dokument informujący nas iż do 15 października 2015 roku musimy dokonać kolejnej wpłaty – 43 000 zł! Prosimy pomóżcie nam, udostępniajcie wiadomość o Laurze, gdzie się tylko da. Zachęcajcie znajomych do programu Adopcji na odległość, aby Laura miała zapewnioną stałą opiekę. Sami, bez Was nie damy rady! Prosimy także i przede wszystkim o modlitwę! s. Alicja Kaszczuk MMM.

Uroczystość zakończenia Premedical Course organizowanego przez GUMed dla studentów anglojęzycznych w roku akademickim 2014/15 odbyła się 29 maja br. Wzięła w niej udział dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Maria Dudziak. Wiecej informacji na gumed.edu.pl

Nasza Fundacja w 2014 roku uruchamiła projekt na rzecz maturzystki z Kenii Laury Makena. Jest to bardzo zdolna dziewczyna, która pragnie studiować medycynę w Polsce, aby następnie móc jako lekarz pomagać swoim rodakom w Kenii. Jednakże studia medyczne wymagają dużych nakładów finansowych ponad 40 tys. zł rocznie.

Dlatego też zwracamy się z prośba do każdego z Państwa, kto może wesprzeć ten projekt, a tym samym spełnić marzenie Laury. Projekt będzie polegał na objęciu Laury adopcją poprzez dokonywanie cyklicznych wpłat. Można również wpłacać dobrowolne darowizny na ten cel.

 

Poniżej podajemy numer rachunku, na który można dokonywać dobrowolnych wpłat.

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa

Bank Pekao SA IV Oddział w Warszawie, ul. Grójecka 1/3
Numer rachunku: 14 1240 1053 1111 0010 4353 6691
Kod SWIFT: PKOPPLPW
PL dla obrotów zagranicznych: PL 14 1240 1053 1111 0010 4353 6691

z dopiskiem: LAURA 59

Przekaż darowiznę on-line na ten projekt:
 

Wesprzyj ten projekt przekazując 1% podatku

Laura

początki projektu:

Film z apelem Laury

Laura od kilku lat jest podopieczną w projekcie pn. Adopcja na odległość dzieci z Kenii z wioski Laare, prowadzonym przez Siostry Orionistki we współpracy z naszą Fundacją. Dzięki projektowi adopcji na odległość i pomocy polskich darczyńców Laura ukończyła jedno z najlepszych liceów w Nairobi.

Egzaminy kończące szkołę średnią zdała osiągając najwyższe wyniki ocen. Jej marzeniem są studia medyczne w Polsce, niestety koszt pierwszego roku studiów wynosi 40.000,00 zł. Dlatego też zwracamy się do Państwa  z prośbą o pomoc finansową. W marcu 2014 roku powstał projekt pn. Studia dla Laury. Projekt ma na celu pozyskanie środków dla Laury na 6 letnie studia medyczne w Polsce.

Jak można pomóc?

Po pierwsze można podjąć adopcję na odległość Laury wpłacając systematycznie zadeklarowaną kwotę, może być to np. 10, 20, 50,100 złotych miesięcznie. Ważne, aby wpłaty były systematyczne.

Po drugie można pokolorować marzenie Laury. Jak to zrobić? Otóż mapę Polski podzieliliśmy na 16 województw , abyśmy widzieli ile nas jeszcze dzieli od uzbierania całkowitej kwoty 40 tys. zł. Jedno województwo to 2,5 tys. zł. Jak tylko uda się zebrać pierwsze 2,5 tys. zł wówczas zostanie zamalowane województwo Pomorskie, gdzie Laura mamy nadzieję, dzięki Waszej pomocy, będzie studiować. 
Więcej informacji uzyskają Państwo na stonie MAPA POMOCY (http://studiadlalaury.pl/p/20)