Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro KRS 0000 282796

„ Nikt nie umiera tak na śmierć 
po każdym z nas coś pozostaje 
grono przyjaciół trochę zdjęć 
te kilka chwil spędzonych razem 

wiązanki kwiaty zniczy blask
na twarzach grymas bólu
to świadczy że żyjemy wciąż
choć z innej strony muru... „

mateusz11 września 2015 roku minęły 3 lata od odejścia Mateusza do Domu Ojca. 
Również 3 lata temu został utworzony projekt : Memoriał im. Mateusza Krawczyka „Spełnić Marzenia”. Do stworzenia tego projektu natchnęły nas słowa : chociaż Mateusz odszedł do Domu Ojca, to nadal jest wśród nas. W naszej pamięci, sercach, wspomnieniach. Zostały wśród nas Jego marzenia, niezrealizowane marzenia. A jak każdy młody człowiek, taki , który wchodzi w dorosłe życie miał ich wiele. Chciał być zdrowy, chciał, aby Jego Rodzina była szczęśliwa, chciał zdobyć wykształcenie, chciał realizować swoje pasje. Jednak Pan miał wobec Niego inny plan. W czasie , gdy Mateusz walczył z chorobą gromadziło się wokół Niego wielu młodych ludzi, którzy z pasją, przejęciem, oddaniem włączali się do wspomagania Go w walce  z chorobą.

Projekt nr 40

Pomoc dla Rodziny Szymona

Trójka wspaniałych, wrażliwych i utalentowanych dzieci (8 lat, 9 lat i 13 lat) straciła nagle ukochanego Tatę, jedynego żywiciela rodziny, który zmarł na dwa dni przed tegoroczną wigilią. Ojciec, gdy odszedł, miał czterdzieści cztery lata, ale wraz z żoną zdążył przekazać dzieciom głęboką wiarę w Boga, rozwinąć w dzieciach pasje, wskazać najważniejsze wartości i stworzyć dom pełen ciepła i miłości, pachnący świeżo upieczonym chlebem.

Pomóżmy trójce dzieci żyć dalej godnie, uczyć się i rozwijać. Niech ludzie dobrej woli wesprą starania Mamy, by dzieci te wyrosły na dobrych i szlachetnych ludzi. Potrzebna jest pomoc finansowa, żeby dzieci mogły dalej kontynuować naukę i sport, w który tak wierzył ich Tata.

 

 

 

Poniżej podajemy numer rachunku, na który można dokonywać dobrowolnych wpłat.

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa

Raiffeisen Bank Polska S.A. ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa
Numer rachunku: 02 1750 0012 0000 0000 2315 5907

Kod SWIFT: RCBWPLPW
PL dla obrotów zagranicznych:
PL 02 1750 0012 0000 0000 2315 5907

z dopiskiem: Rodzina Szymona

 

Przekaż darowiznę on-line na projekt RODZINA SZYMONA 40Wesprzyj ten projekt przekazując 1% podatku

Projekt nr 4

Pomoc innym organizacjom

29 luty 2012 roku - kolejny raz nasza Fundacja przekazała leki najbardziej potrzebującym bezdomnym. Tym razem, dzięki  transportowi z Włoskiej Fundacji Need You Onlus, wsparliśmy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Słow „Lekarze Nadziei”.